Zemsta królików – prosta, ale wredna krajka

Jakiś czas temu (ups, to już prawie dwa lata) marudziłam strasznie na pewną krajkę. Twór, który powstał całkiem przypadkiem ponad pięć lat temu z wełny skazanej na konieczne zużycie, okazał się mieć dużo większy potencjał niż roboczy trok do futer.

O, tu jest – pierwsza od lewej:

Zostałam wtedy poproszona o zrobienie tej krajki raz jeszcze, w tych samych kolorach…w ilości 14 metrów.  A, że dostępna była jedynie angora… sami widzieliście jak to się skończyło dla królików. W tym roku króliki postanowiły się zemścić w bardzo wredny sposób.

Ta sama osoba poprosiła mnie o taką samą krajkę, w identycznych kolorach,  w równie dużej ilości. “Na wczoraj”.

Bogatsza o doświadczenie i z większym wachlarzem nitek do wyboru powiedziałam “się zrobi się”, bo w końcu nie jest to niemożliwe i lubię tkać dla Gabrieli. Zawsze znajdzie mi jakieś wyzwane ;)

Nie przewidziałam jednak mściwości futrzaków. Nie wiem jak one to zrobiły, ale włóczka z alpaką której ostatnio używałam postanowiła niemiłosiernie pylić. Do tego stopnia, że moja rodzinka zaczęła wykazywać oznaki alergii. No i miałam dylemat – pozwolić mężowi odkichać sobie nos, albo zawalić koleżance pracę, bo na nią też termin czyhał.

Cudem udało się skończyć o czasie i bez ofiar, ale to nie był koniec problemów.

Szalone lamy zrobiły zamieszanie pocztowe u mnie i bawiły się miarką u Gabrieli, więc w trybie pilnym, pomiędzy próbami przekierowania paczki na właściwy adres, powstały kolejne metry taśmy.

Postanowiłam nie robić im zdjęcia, bo jeszcze aparat by oberwał, ale mam coś w zamian:


 

Zemsta królików – schemat tkania

Rabbit's curse - GTT tablet weaving pattern for most annoying band in the world. Are you brave enough to try it out? | nigdziekolwiek.com
Przekleństwo królików plik GTT

 

 

W najbliższym czasie zrobię dla was kilka innych schematów – także w wersji drukowalnej, a na razie wracam do tkania – w końcu został już niecały tydzień na skończenie lutowego wyzwania.

Zobacz też...

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.